Logo dostawcy

Historica: Najwięksi zwycięzcy i przegrani II wojny światowej

WP | dodane 2016-01-20 (14:36) 1 rok 3 miesiące 8 dni 11 godzin i 5 minut temu | 408 opinii
 

Największe straty w czasie II wojny światowej, proporcjonalnie do wielkości populacji, poniosła Polska - zginęło 17,1 proc. obywateli naszego kraju. III Rzesza, mimo że była głównym przegranym konfliktu, jest w tym zestawieniu dopiero na czwartym miejscu. Ze wszystkich krajów koalicji antyhitlerowskiej, to Związek Radziecki dźwigał największy ciężar walki. W liczbach bezwzględnych, Sowieci ponieśli największe straty. W czasie wojny stracili 27 mln ludzi.

Polska wytrwała w sojuszu ze zwycięzcami od pierwszego do ostatniego dnia wojny, nie kolaborując z Hitlerem, a za udział w konflikcie zapłaciła najwyższą cenę. Nasz bilans zysków i strat jest jednak najgorszym spośród wszystkich państw biorących udział w II wojnie światowej.

Polub historia.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 1139 94,52%
nie 66 5,48%

Opinie (408)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

12
3
~Srebro 2016-07-11 (12:06) 9 miesięcy 17 dni 13 godzin i 35 minut temu

Niemcy po wojnie powinni zostać wymazani z mapy a jej tereny powinny być podzielone pomiędzy państwa wciągnięte do wojny przez nich. Nie dość że nie doszło do rozbioru niemiec (poczatkowo byli tylko podzieleni przez mur berliński pomiędzy część aliancką KTÓRĄ IM ZWRÓCONO ZA NIC i cześć należącą do ZSRR KTÓRA OTRZYMALI PO ROZPADZIE ZSRR ) to jeszcze dostali pomoc finansową na odbudowę państwa i to nie jedną (plan maraszala itd itd.). To że teraz niemcy są bogatym krajem nie wzięło się bez powodu tylko dzieki pomocy finansowej zachodu dzięki której mogli odbudowac kraj i się rozwijać. Zachodnie kraje i USA nagrodzili oprawcę. Dla mnie to jest jakieś dziwne. Powinni klepać tam biedę przez 10 pokoleń przynajmniej a teraz po raz kolejny doprowadzają europę do nieszczęścia jakimś przyzwoleniem na imigrację islamską która jest głównie z ich inicjatywy i puszą się na całą europę i chcą jak zwykle rządzić. Dziwny naród który jak zwykle doprowadzi siebie i całą europę do nieszczęścia . Niemcy przed wojną byli biednym krajem z problemami i to tylko taki stereotyp powtarzany tysiace razy (między innymi przez niemeicką propagandę) że oni zawsze byli znaczącym i bogatym państwem. hitler doszedł do władzy i został wybrany w wolnych wyborach dla tego włąśnie że w niemczech było ogromne bezrobocie a handel i urządy przejęli żydzi których było pełno w każdym urzędzie,banku,każdy sklep był prawie żydowski a niemców mieli za nic. Hitler obiecał dzwignąć gospodarkę z zapaści i "załatwić sprawę żydowską". Nic się nie bierze z powietrza ludzie. Uczcie się historii i analizujcie fakty to wam nikt żadnych banialuków nie wmówi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~paz 2016-07-11 (08:47) 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 54 minuty temu

ja rosji bym się nie obawiał ale co do Chin to już tak mają więcej wojska niż ludzi w rosji.

odpowiedz

2
6
~ffh555 2016-07-09 (09:54) 9 miesięcy 19 dni 15 godzin i 47 minut temu

idzie wojna z ruskami, jak myslicie ilu polakow wyparuje po wodorze? bo jankesi tu ginac nie beda

odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy...

Najpopularniejsze

Brak popularnych artykułów.

Zostań naszym autorem!
Chcesz napisać artykuł historyczny?
Masz ciekawe wspomnienia, zdjęcia lub filmy z własnych rekonstrukcji historycznych?

Napisz do nas

Kontakt z redakcją

pozostało 5000 znaków

Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza jest Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Traugutta 115C. Dane osobowe będę przetwarzane w celu przekazania treści za pośrednictwem Serwisu historia.wp.pl. Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dziękujemy za kontakt!

Wiadomość została przesłana do redakcji serwisu.

zamknij okno