Życie erotyczne w II Rzeczpospolitej

aktualizacja 2015-05-14 (10:32) 2 lata 10 dni 6 godzin i 57 minut temu | 197 opinii
1 / 10
Prawda o seksie w II Rzeczpospolitej

Prawda o seksie w II Rzeczpospolitej

"Praca pierwszych seksuologów miała w sobie rys tragizmu. Wszyscy przyznawali, że nawet jeśli seks zabija, to nie da się przed nim uciec. Wielką popularność zdobywały sobie koncepcje filozoficzne, zgodnie z którymi światem i ludzką egzystencją rządzi wyłącznie ślepy, bezwzględny popęd płciowy. To za jego sprawą powstają cywilizacje i za jego przyczyny giną narody. (...) Nauka od pierwszej skrajności i zupełnego odrzucenia roli życia płciowego przeszła w skrajność drugą - bagatelizując całą resztę ludzkiej kultury. Liczyć miał się tylko seks" - pisze Kami Janicki w książce "Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce".

Zachowawcze środowiska grzmią że Polska znajduje się na krawędzi moralnej zagłady: tysiące gimnazjalistów oddają się męskiej prostytucji a pedofilia uchodzi w mieszczańskich domach za formę zabawy z dziećmi. W samej Warszawie przeprowadza się 20 000 aborcji rocznie. Konserwatyści udają jednak, że problem nie istnieje. Pod ich naciskiem przestępczość seksualna jest ignorowana a Polki pragnące wyzwolenia są wyzywane od wariatek i nazywane histeryczkami.

Feministki żądają prawa do "całego życia". Sklepikarze handlują kondomami z wypustkami. Krakowski lekarz odkrywa kobiecy orgazm na wiele lat przed Amerykanami. W szkole jawnie odbywają się lekcje edukacji seksualnej i handel erotycznymi pocztówkami. Politycy i publicyści dyskutują o związkach partnerskich i legalizacji poligamii. Tylko w Wirtualnej Polsce, przed oficjalną premierą, przedstawiamy fragmenty nowej książki Kamila Janickiego "Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej Polsce" (wyd. Znak Horyzont). Publikacja odmalowuje wielkie zderzenie światopoglądów i spór obyczajowy, który podzielił przedwojenną Polskę.

(evak)

Na zdjęciu: kobieta w swoim królestwie, fotografia z czasopisma "Światowid", 1929 r.

1 / 10

Polub historia.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 86 59,72%
nie 58 40,28%

Opinie (197)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
4
~Antek 2015-05-14 (21:15) 2 lata 9 dni 20 godzin i 14 minut temu

A ja kocham wszystkie dziewczyny, tylko nie lubię jak pierdzą gdy się robi patelnię.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
5
~juziek 2015-05-25 (15:05) 1 rok 11 miesięcy 29 dni 2 godziny i 24 minuty temu

ciekawe czy wtedy znali walenie konia?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~Piotruś 2016-04-18 (13:33) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 3 godziny i 56 minut temu

Polecam książkę "Życie erotyczne pisowskiego prawaka" Romana Gomuca.

odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy...

Najpopularniejsze

Brak popularnych artykułów.

Zostań naszym autorem!
Chcesz napisać artykuł historyczny?
Masz ciekawe wspomnienia, zdjęcia lub filmy z własnych rekonstrukcji historycznych?

Napisz do nas

Kontakt z redakcją

pozostało 5000 znaków

Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza jest Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Traugutta 115C. Dane osobowe będę przetwarzane w celu przekazania treści za pośrednictwem Serwisu historia.wp.pl. Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Dziękujemy za kontakt!

Wiadomość została przesłana do redakcji serwisu.

zamknij okno